História SVTS
Pár dní po návrate z 1.ročníka Festivalu horských filmov v Poprade Maroš Petrinec navrhol, či by sme niečo podobné nemohli uskutočniť v Žiline. Myšlienka ma zaujala. Oslovil som Jura Dlábika a v trojici sme pripravilli festival, ktorý sme nazvali Vysoké Hory. Jeho prvý ročník sa uskutočnil v polovici marca 1995 v aule Žilinskej univerzity na Veľkom dieli. Aula s kapacitou 250 miest bola hneď preplnená. Milo nás prekvapil, ale i zaviazal záujem ľudí o vysoké hory. A tak sme pre druhý ročník pripravili účastníkom festivalu anketu, z ktorej
okrem iného vyplynulo ich želanie mať vlastnú organizáciu, združujúcu vysokohorských turistov.
Bol vytvorený prípravný vybor v zložení Juraj Dlábik, Štefan Hudák, Ladislav Novák, Pavel Toma, Marián Petrinec a Jozef Zábojník, ktorý dňa 6.12.1996 na chate Červenec pod Sivým vrchom podpísal zakladaciu listinu Spolku vysokohorských turistov Slovenska. V januári 1997 boli schválené stanovy SVTS a dňa 14.marca 1997 sa v predvečer 3.ročníka festivalu Vysoké Hory uskutočnil zakladajúci snem SVTS. Zo 192 zakladajúcich členov sa snemu zúčastnilo 143 členov SVTS. Hosťom snemu bol Marián Šajnoha, vtedajší predseda JAMES-u Snem zvolil Mariána Petrinca za prezidenta a Jozefa Zábojníka za výkonného tajomníka SVTS. Juraj Dlábik, Ladislav Novák a Pavol Toma boli potvrdení ako členovia ústredia SVTS.
Už v roku 1997 sa začali formovať aktivity, ktoré vychádzali z očakávaní a potrieb členskej základne. Bol to predovšetkým záujem o Alpy, spoločné stretnutia v Tatrách, informácie z VhT a o nové územné a záujmové kluby. Ústredie SVTS vytvorilo kostru ročného plánu činnosti, ktorá sa postupne dopĺňala až do súčasnej podoby, ktorá samozrejme nie je konečná. Naša členská základňa sa stále formuje. V súčasnosti evidujeme viac ako 500 členov.
V roku 1999 nám Ministertvo školstva SR prvý krát udelilo akreditáciu, ktorú sme si neskôr opakovane obhájili a jej posledná aktualizácia je z roku 2014. Na jej základe môžeme školiť vlastných inštruktorov. Našim snažením je zvyšovanie kvality v celom rozsahu, t.j. kvality našich akcií, výcviku, informácií.
Navrhujem e-mailove adresy nezobrazovat priamo, ale nejako ich skryt pre robotmi.
Zvazte, ci pouzivat atribut mailto. Jednak, ze ponukate adresu priamo robotom a zaroven je to pouzitelne len ak mam navtevnik instalovaneho lokalne e-mailoveho klienta. Mozno by sa to dalo riesit nejakym formularom.
Clensku cast navrhujem nechat verejnu, pristupnu kazdemu. Su tam informacie, ktore by mohli pritiahnut novych clenov.
Texarea do ktorej pisem tento prispevok ma odrezanu pravu cast /resp. je prekryta pravym stlpcom/. Tazko sa tu potom edituje text ak nevidim poslednych cca 5. znakov textu v riadku a posuvnik.