Alpine club Erratic

Kontakt:
Alpine club Erratic
Dolný Moštenec 46
01701 Považská Bystrica
mail: web: www.erratic.sk

Vysokohorský klub Erratic, resp. „Alpine club Erratic“ vznikol niekedy v roku 2008, spísaním zápisnice z ustanovujúcej porady.

Klub vznikol z potreby pridať k množstvu klubov pod SVTS jeden vysoko špecializovaný a to hlavne tým, že je náš. Klub by mal byť, ako už z názvu vyplýva, erratický. Či niekedy naozaj bude vytŕčať z radu, sa ešte len uvidí. Zakladajúci členovia ho založili s úmyslom zoficiálniť a usporiadať množstvo svojich športových aktivít pod nejakú hlavičku, ktorá by sa dala v krajnom prípade prezentovať na verejnosti.

Základ klubu tvori skupinka mladých ľudí vyskytujúcich sa prevažne v Žiline a blízkom okolí. Členovia sa venujú hlavne VHT, horskej cyklistike, skalnému lezeniu, skitouringu/skialpinizmu, cestovaniu, ale nepohrdnú ani menej náročným pobytom v prírode s fakultatívnym charakterom.

Klub bol založený ako otvorený, s úmyslom sprostredkovať prípadnym záujemcom o členstvo, silné zážitky podľa známeho hesla „zážitok nemusí byť pekný, stačí keď je silný“. Záujem však bude určite obrovský a kedže náš administratívny aparát má obmedzené schopnosti, budu prípadní zaujemcovia o vstup, podrobovaní dôkladnému výberu. Každopádne, prípadných adeptov radi uvítame.

Plány klubu sú rozmanité a značne neskromné, hlavne sa ale tešíme z pohybu na čerstvom vzduchu v príjemnej spoločnosti priateľov. A to je asi celé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *