Karpatský Vysokohorský Klub – „Chodec“

Kontakt:
Radoslav Radošinský „rador“
Beethovenova 21
917 08 Trnava
mobil: 0905-210 351
email: web: http://www.rador.sk

Ako to už na jeseň býva, von sa chodiť už tak často nedá a za dlhých večerov vznikajú rôzne nápady. Tak sa aj nám stalo, že počas októbrovo-víkendovej návštevy našich priateľov z CZ, keď sme po turistike večer sedeli pri fľaške červeného a špekulovali o zimnej sezóne, rozhodli sme sa po dlhších úvahach založiť klub.

Klub je otvorený všetkým záujemcom. Spočiatku bolo naším zámerom zastrešiť klubom Malé a Biele Karpaty (Trnava, Bratislava, Záhorie a Kopanice) pre členov SVTS. Ale, keďže v konečnom dôsledku sú medzi zakladateľmi aj dvaja členovia SVTS z Frýdku-Místku a záujem prejavili aj ľudia, ktorí nepatria medzi komunitu SVTS, (aj keď ja dúfam, že k nám v budúcnosti budú patriť) rozhodli sme sa, že sa nebudeme územne ohraničovať.

Našim najväčším problém je, že všade máme ďaleko. Alebo musíme u nás našliapať moc kilometrov za deň. Preto aj názov KARPATSKÝ VYSOKOHORSKÝ KLUB – CHODEC.

Klubom by sme chceli poskytnúť akcie a spoločné stretnutia v našich mestách, Malých–Bielych Karpatoch, po Slovensku, Čechách, Západných–Východných–Južných Karpatoch a ďalších krajinách a pohoriach sveta.
Pripravujeme dve nové kategórie odznakov VhT pre členov SVTS. Ďalej by sme chceli spolu s Vami podávať pomocnú ruku (radami, informáciami, alebo skúsenosťami) pri zabezpečovaní aktivít pre členov KAVYKU, SVTS, ale aj ostatných záujemcov o VhT. Zohnať nejakú tú stienku alebo skalku, kde by sme sa mohli stretávať, stretnutia aj s projekciami, informovaním členov o plánovaných a uskutočnených akciách. Časť tohto bohatstva by sme chceli začať zhromažďovať zatiaľ v našej malej „klubovej“ knižnici a klubových web stránkach.

Dúfam, že sa nám podarí aktívne sa podieľať na akciách SVTS a časom budeme mať stabilné a navštevované podujatia v kalendári SVTS.

Verím, že Vám tento klub poskytne čo najviac spokojnosti, veľa nových zážitkov a priateľstiev.
Všetci ste vítaní.

rador

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *