Großglockner s PREVYKom 29.4.2018

from to
Scheduled Aktuality Pozvánky a Novinky PREVYK

Po úspešných výletoch do Tauroch (2012: Kleinglockner; 2014, 2016, 2017 Großglockner) opäť skúsime prevetrať mačky, čakany a laná. Možno aj sňažnice alebo lyže.
https://www.youtube.com/watch?v=2UHjze7uEX4

Predbežný plán:
Qoli aklimatizácii nejdeme na jeden záťah až do winterraumu v 3454 mnm, ale prespíme v 2800 mnm na Stüdlhütte. Aj tak je to 2500 m etapa z BA. Zo šaľeneho Vihodu je to cca 1000 km, takže vyrazíme v piatok 27.apríla, prespíme kdesi na západe (BA ? SC ?). V šiestok ráno vyrazíme na 500 km po Rakúsku ku Lucknerhausu a vystúpime 900 m na chatu Stüdlhütte

Tretí deň je nedeľa: výstup na vrchol, zostup na chatu, alebo až dole k autu. V pondelok autom presun 1000 km domov.
Predchádzajúce roky náklady vychádzali na cca 120 €/os.

Postup na vrcholovom hrebeni je s priebežným istením o oceľové tyče. Prax v pohybe v mačkách po skale, v práci s lanom, zakladaní šlíng a cvakaní karabín je nutná. Akcia je teda pre členov SVTS, ktorí absolvolvali v r.2015 a neskôr aspoň jeden z týchto zimných kurzov Základov VHT: s Javorníkom (na Hoblíku), s VKT na Inovci (aka Kamenné vráta, Zamka), s PREVYKom na Brnčalke.

Na ubytko na Stüdlhütte platí zľava pre členov OeAV. Inštruktori VHT, ktorí sú členmi OeAV, majú krytie zodpovednosti voči členom OeAV, takže odporúčam všetkým záujemcom.

Ak máte záujem, dajte vedieť.

 

One comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *