Diskusia

Odpovedať Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Príspevky

  1. dik moc ja som si ju uz kupil v brne ja tu chodim do skoly a je tu specializovana predajna na mapy <br> tiez chcem ist na GR20 a urcite by som bol vdacny za vsetky info, hlavne tak zhruba ako to dlho trva a ako je to tam so spanim … atd

  2. No mame krasne pocasie ak mate niekto zaujem na Trase Zilina – Jasna Nizke Tatry zajtra tj.22.3.2006 o dopravu ozvite sa. idem trochu porechadzat sa na lyziach

  3. kossuri, mato: vdaka za info :o) <br> pocul som, ze z aljazevovho domu idu hore davy, ci uz Bambergom, alebo tou druhou slovinskou (myslim Tomaskovou) cestou… <br> uz som pocul aj o ceste od Trenty cez Trzasku kocu, tak uvidim <br> <br> kazdopadne este raz vdaka :o)

  4. Cafte vsetci! <br> <br> hladam niekoho kto bol na Triglave a ma nejake info o jednotlivych moznych trasach vystupu… <br> <br> za akukolvek informaciu budem vdacny! :o)

  5. TO ANONYM <br> Co sa tyka toho Gerlachu, myslim ze by ti bolo pomoci. V termine 16.-18.6.2006 bude letne stretnutie SVTS na Sliezskom dome. Ak sa medzicasom dramaticky nezmeni vyhlaska o TANAPe a instruktori SVTS budu aj nadalej opravneni viest tury mimo znacene chodniky, potom sa s niektorym z nich urcite na tvoj kopec dostanes. Samozrejme ak pocasie nebude proti. Pokial viem, instruktorom sa neplati nic (aspon teda ja som nikdy nic nekasiroval), zaplatit si musis len ubytovanie na chate a nejaky ten organizacny poplatok, ci ako sa to vola. Bolo by fajn keby si mal za sebou zaklady VHT, daky ten matros a kondicku. <br> <br> PS. Hoci vystup normalkou na Gerlach sa radi (pokial sa bavime o VHT) obtiaznostou, zaujimavostou a sceneriami skor k tym lepsim v Tatrach, je vela vdacnejsich kopcov. Ludia ich vsak casto prehliadnu len preto ze nemaju tu spravnu vysku. Okrem toho tam byva za pekneho pocasia dost rusno, co mne osobne prekaza.

  6. Ahoj, chcela by som sa spytat ako to chodi na vycviku Zaklady VhT. Chcela by som sa stat clenom klubu a ist na tento vycvik v Povazskom Inovci. Co vsak neviem je co by som musela mat so sebou…aku vybavu…stan, spacak, macky…? Kolko zaplatit a komu…? Mozno by nebolo odveci vediet aj aku kondicku by som mala mat, lebo mam pocit, ze som asi tak trosku zlenivela :-)))

  7. Ahoj Webmaster. <br> Nie som odbornik na tvorbu webstranok a preto neviem ake moznosti ma ich tvorca. Je teda mozne, ze to co ti idem navrhnut nie je zrealizovatelne. <br> <br> V poslednom obdobi sa na burze objavuju podivne inzeraty. Raz tam niekto predava revolver, inokedy psa alebo zariadenie do predajne. Podla mojho nazoru nepotrva dlho a niekto nam ponukne vcerajsie rozky. <br> <br> Netvrdim ze ma to nejako specialne obtazuje, ale myslim ze inzeraty tohto typu patria napriklad do aviza. <br> <br> Tak reku ci by sa nedalo nesurode inzerovanie osetrit nejakym sofistikovanym zasahom do softveru. <br> <br> Dik a Cau, J.

  8. No s tym splnom mam fajn prihodu na Zbojnicku som slapal na lyziach tiez pri splne ved naco celovka chodnik vyslapany kukam pod nohy a neake komando asi netrafilo na chatu a ja ako tlk po ich stopach uz sa mi nezda idem akosi dlho generalom obzrem sa a chata za chrbtom tak som si spravil polnocnu lyzovacku. Teraz idem uz dnes aby som to do zajtra stihol:-)))

  9. 2benjamin, len ich pokojne nakremuj, ja mam pinnacle s gorEtexom a tiez ich mastim Macs waxom od edelridu. Mozno to upchava, ale sprejom neverim, mechanicky tazko vydrzia to co krem a o ich vyzivnej schopnosti pre kozu si dovolim pochybovat. Garmont expe su tusim z tazkeho semisu, podobne ako spominane pinnacle. Krem by mal obsahovat vceli vosk a prip lanolin. Toto je moj nazor, mozno ti niekto odporuci iny postup. Ahoj

  10. Peknyt den. <br> Mam topanky garmont expedition. Su z jedneho kusu koze, myslim ze je polobrusena. Maju aj goratex membrenu. Chcel by som ich impregnovat. Len neviem cim. Vosk asi nie je naj, lebo upchava pory. Neviete mi nieco poradit? vdaka miso

  11. Ahoj, este koncom novembra som sa prihlasil do SVTS. Clenske som zaplatil 6.decembra a zatial mi nic nedoslo. Pisal som mail na adresu uvedenu pod kontrolu clenstva kedze som tam dostal odpoved ze som nezaplatil. Odpoveda na moj mail este nemam, no chcel som ist na kurz kde je okrem ineho uvedene aj &quot;nezabudnite si preukaz&quot;. Tak neviem :-)…

  12. Zdravim, viete mi niekto poradit, alebo objasnit trochu co to obnasa pokial sa prihlasim za riadneho clena SVTS, ake plynu s toho povinnosti, lebo v stanovach je to trochu dost vseobecne.

  13. Zdravim, uvazujem nad clenstvom v SVTS, pozrel som si stanovy ale nie je mi celkom jasne co to vsetko obnasa byt clenom klubu. Je tem nieco take ze plnit zavery snemu a pod. Viete mi niekto k tomu napisat trochu viac. Voprad vdaka

  14. Uz jsem to psal i primo Petrovi mailem, ale dam to i sem. <br> Tady uvedeny prispevek z lezce je muj. Popis (teda spise povidani) v internetovych mediich jsem nasel zde: <br> <a href="http://mobil.idnes.cz/mob_tech.asp?r=mob_tech&amp;c=A001113_0024181_mob_tech">http://mobil.idnes.cz/mob_tech.asp?r=mob_t…</a> <br> Ja osobne to vim od cloveka ktery v GSM pracuje. <br> Dale ne nepodstatna informace (uvedena v linku vyse) je, ze i kdyz nemate signal od vlastniho operatora, tak se mobil pri volani pres 112 bude snazit najit i nejaky cizi a volat pres neho. Takze mobil je takove univerzalni tisnove pojitko, kterym se dovolate i bez roamingu, notabene v domovskem state kde nemate signal sveho operatora, ale je tam pripadne signal jineho operatora vaseho statu …

  15. ak si est enekupil tie pinacle…ja ich mam, chodim v nich aj v lete/ziaden problem-tento rok, velka fatra, mala fatra, zdiar-zavory-podbanske,…atd podla mna nic lepsie u nas nekupis do 9000

  16. Zdravim, <br> <br> Planujem ist do JA – Bolivia, chile, argentina a hladam <br> spolucestovatela. <br> AK je to pre teba este aktualne tak sa ozvi. <br> termin cca 16-1-06 az 2-3-06 <br> cena.. cca 60-70,000 sk <br> ciel – vysokohorska turistika – spravit nejake 6000+ a sopky stred. <br> chile <br> kde: san pedro de atacama – licancabur,lascar, colorado…, aconcagua <br> – hlavny ciel, villarica, osorno, 6000+ bolivie . huayana potosi, <br> LAUCA. potom este navstitvit lokality: titicaca, iquique, PN chile a <br> argentiny .. cca po Bariloche. Zmena mozna. <br> <br> byvam a pracujem v bratislave ako lekar, bol som v argentna, chile <br> pred 2 rokmi na 3 tyzdne .. a je cas sa tam vratit, ale <br> nielen cestovat, ale zdolat nejake 6000+. S vysokohorskou turistikou <br> nemam problemy. <br> <br> Ak mame spolocnu cestu, ozvi sa co najskor nech sa mozem zariadit. dik. <br> miso <br> <br> <a href="mailto:"></a> pis priamo prosim

  17. Tonovi. <br> Nuz nechcem vyzerat ako niekto kto zakazdu cenu a pri kazdej prilezitosti dava ludom rozumy, ale zhodou okolnosti aj tie PINACLE mam. Som s nimi velmi spokojny, ale pouzivam ich cisto len na zimu. Maju dost tvrdu podrazku (kedze je to poloskelet) a pre mna osobne by v lete asi neboli dost pohodlne. Zvlast ked v nich clovek cely den hopsa s baglom po sutrakoch, chodidla dostanu zabrat. Aj guma je podla mna skor na zimu. Ale na druhej strane poznam ludi co v nich chodia ako je rok dlhy a neponosuju sa. Inak su dobre site, dobre sa viazu, su kompatibilne s rychloupinacimi mackami. Akurat neviem preco v tom garmonte na kazde topanky (ani tieto nie su vynimkou) davaju nad patu taky ten stvorcek s logom. To je asi na kazdych topankach od nich najurazovejsie miesto – vzdy sa to zacne parat prave tam a aj voda tadial relativne ochotne nateka. <br> Ale uz moc kecam. <br> Dobre nakup. Zdravi Ta JS.

  18. Ja mam teraz GArmonty Force Suede. Su celokozene (co bola tvoja podmienka, nie vsak z jedneho kusu koze-to sa hadam ani neda. Maju myslim jeden svik na boku a dva vzadu) a maju vybornu gumu na podrazke. Ale nieco za nieco-taka makka guma sa potom pomerne dost intenzivne derie a zasluhou toho mam po jednej sezone polovicu z nej prec. Ale aj tak si myslim ze na letnu VHT su vyborne. Na zimu to ale chce nieco ine. Cau, J!

  19. Ahojte <br> Dakujem za info. o Dakotach, velmi mi to pomohlo. Mohol by mi niiekto poradit nejaky model. Potrebujem to na nosenie 80 l batohu, vysokohorsku turistiku+ lahsi teren ako napr. slov. raj a Nizke tatry. Chcem ,aby boli celokozene pokial mozno z jedneho kusa koze.

  20. Ahojte! <br> V kalendari akcii som si vsimla, ze bude este jedno stretnutie a to v ZT. Ten datum tam je od 10-12/12, t.j. od soboty do pondelka. Je to tak spravne alebo ste mysleli vikend od 09-11/12, teda od piatka do nedele? A tretia moznost: mozno mam zly kalendar…:o))) <br> Tak, ktora z moznosti je spravna? ;o)

  21. Cau Miro. <br> Dakoty som mal. Podla mojho nazoru su to dobre topanky, ale maju niekolko dost vaznych nedostatkov. Myslim ze su dobre site (malo svikov), guma celkom drzi na skale, dobre sa viazu, dobry jazyk, nevsimol som si ze by boli nachylne niekde odierat. Ale: <br> -z nejakych dovodov ma v nich vzdy strasne boleli chodidla zo spodu (hrozne su tvrde) <br> -asi najzavaznejsi nedostatok je ze tam kde sa spajaju prsty s klembou a kde sa chodidlo pri chodzi ohyba sa ta topanka zrejme viac namaha a koza sa ti odtrhne od podrazky. Nebude to priamociary proces-najprv sa ta koza popraska a asi po 1-2 rokoch sa uplne odtrhne asi na useku 3 cm (cize diera jak hovado). <br> Nestalo sa to len mne ale aj mojmu partakovi a to v rovnakom case a za rovnakych podmienok. <br> Toz mozno uz tieto muchy v Garmonte vychytali, ale ja by som bol asi radsej za nejaky iny model. <br> Tak sa dobre rozhodni. Cau!

  22. AHOJTE – zasa o jesennom zraze na Brnci. <br> Moja rosnicka sa vecera vecre tvarila tajnostkarsky, nechcela nic povedat, ale ked zaspala, kukol som sa, co to cita. Pod mapou Tatier mala aj otvoreny katalog s winstopperovymi bundami a mackami. Posledny hovor z jej mobilu bol na Perinbabu ! <br> Qeci: <br> prehrabte sa cez slnecniky, plutvy a snorchle az na spodok skrine k mackam a cepinom. <br> V piatok rano vam s Risom dame SMS info o podmienkach rovno z Brnce.

  23. Venuje sa niekto na Slovensku klubovo alebo individualne BACKCOUNTRY bezkam?Chystame sa viaceri skusit prave tento klon &quot;skialpu&quot; viac vhodneho na Slovenske pomery tak by ma zaujimali skusenosti a pripadne rady.

  24. Perinbaba malokedy sklame. V utorok poobede si uz cistila mech od zbytov starych krupov. <br> PREVYK uvazuje o premenovani stretnuti na <br> &quot;Junove zimne stretko&quot; <br> a <br> &quot;Oktobrove zimne stretko&quot;. <br> Januarovy Brncakurz bude zasa: Meter prasanu nestaci !

  25. JESENNE STRETNUTIE SA BLIZI A AKO NAM SLUBIL PREVYK PO DOHODE S PERINBABOU TAK ASI AJ SO ZIMNOU VYSTROJOU A VYZBROJOU.DNES SU UZ TATRY POKRITE BIELOU PERINOU TAK UVYDIME.TESIME SA. CAU NA ZRAZE,NA BRNCI.

  26. AHOJTE, <br> na jesenne stretko na chate pri Zelenom plese 14.-16.10. este mame par volnych miest. Nemusite sa vypytovat, rovno sa hlaste. Tesia sa na vas : Tatry, PREVYK, instruktori a samozrejme Perinbaba.

  27. Ivan, jasnacka, ze som Ta spoznal. Juro mi este nikdy nic nestratil, okrem mojich iluzii 🙂 , ktore som som mu tlacil do hlavy. Cely problem pri dia je v poste, nie v Jurovi. Preto sa snazim neposielat nic PO-ZA postou a ak ano, tak <br> Diaky, negativy a fotografie (myslim rucne zvacsovane vacsie formaty) su jedinecne, preto ich vobec nerad davam z ruky. Pri nejakom elektronickom mediu je to tusim iba cena toho kolieska….. Takze ja by som to neriesil cez Diskusiu, ale cez jedno pivo. Ale na rozdiel od Teba – mam ototalny chaos v tom, komu som nejake CD, CD-RW pozical

  28. Zdravim vsetkych … <br> Hlasi sa novy Vysokohorsky turisticky klub MARMOTA z Bratislavy. Najdite si chvilku a navstivte nasu stranku <a href="http://www.marmota.sk.">www.marmota.sk.</a&gt; Chcel by som Vas pozvat na nase najblizsie akcie, a to Vystup na Schneeberg v sobotu 24.9.2005 a Prechod nahornou plosinou Hohe Wand o tyzden neskor. Viac informacii sa dozviete na nasej stranke. &lt;BENDZO&gt;

  29. Miro proste Beatinu pointu nepochopil… 🙂 <br> Jen doplnim, ze taky ruzne vydani map z Harmanca se v nekterych pripadech lisi v uvadeni casu u znackovanych cest. <br> S kvalitou map bych polemizoval. Viz napr. vydani mapy Zapadnich Tater 1:25000 (mozna teda u vydani co zrovna mam). V okoli Brestove spatne pojmenovane vrcholy (prehazeno) a sedla (Parichvost) 🙁 O v mapach vyznacenych budach, ktere jiz davno neexistuji nemluve. <br> By mne silne zajimalo, jak realne ta spoluprace mezi KST a VKU funguje 🙂 Staci se podivat na web Klubu znackarov KST – <a href="http://www.kst.sk/znackari/index.html">http://www.kst.sk/znackari/index.html</a&gt; Moc mne teda nenadchl a navic na nem nefunguji stranky a jeho obsah je minimalne rok bez zmeny 🙁

  30. Pred tyzdnom sme sa vratili z Waliskych Alp. Perfektne vyhlady, sakramensky palive slnko, nenormalne chladne noci. Na Breithorne nas zastihol poriadny vietrisko ale udrzali sme sa. Skoda, ze ten tyzden uplynul tak rychlo. Raz sa tam musim vratit.

  31. Dik Bolti, za popis. Znelo to dost hrozivo, tych 10 mrtvych. Hlavna vec, ze sa vam nic nestalo. Takze ste nepotrebovali liezt a nemali ste so sebou ani horolezecku vystroj?

  32. Na MB sme boli s kamosom.On dokonca 2x.Tento rok sme si dali nieco laksie.Isli sme na bicykloch (asi 950 km ta a spat)zo Slovenska na Ukrajinu a tam sme vystupili na najvyssi kopec Ukrajiny HOVERLU.(2.061)Z VYCHODU MAME PEKNE ZAZITKY A NA BUDUCI ROK SA CHCEME TIEZ POKUSIT O ELBRUS.

  33. Pre Kaliho. Fakt vazne uvazujeme na buduci rok o Elbruse. Ak by si sa pridal, bolo by to fajn. Mas predsa z vysokych kopcov podstatne viac skusenosti, hoci dvojvrchol Elbrusu je &quot;len&quot; chodak. Ale vyska je vyska 😉

  34. Ahoj Julo, vdaka za pozdrav. Ozvem sa Ti z mojej oficialnej mailovej adresy. No, ludia sa neplanovane stretavaju po celom svete. A ze vela recnim? Bolo by horsie, keby som uz nerecnil vobec! Takze nabuduce niekde na kopci – pripadne aj na Durkovej u Dura. Cau

  35. Ahoj Miro. <br> Po dlhom case Ta pozdravuje partak prveho sputaneho turistu na Durkovej. Hena mi prezradila, ze ste sa stretli v Grecku. No to je teda naozaj supernahoda! Vraj Ta spoznala podla vela recnenia, ha ha ha.

  36. Chlapom v Andach zelam vela sil a stastia. V stredu som sa vratil prave z Peru. Okrem ineho sme boli aj v doline Ishinka, kde sa nachadzaju aj Tocllaraju a Ranrapalaca. Su to uz na pohlad narocne kopce. O vrchole Yerupaja (aj Rondoy) viem len to, ze chlapci z byvaleho Ceskoslovenska – Stejskal a spol. v tamojsich stenach urobili pred 20 rokmi prvovystupy, ktore uz nikto nezopakoval! To hovori za vsetko.

  37. Nazdarte.Moncev dik za info. Uz som ich kupil ale som rad, ze som na moju nohu vobec nieco zohnal (12,5 :))) ) Mal si pravdu dychaju dost biedne a dost sa to klze na mokrych kamenoch…..ale ako hovorim som rad ze nieco take velke vyrabaju. Lebo nexce sa mi drapat po horach v puzdrach na husle :)))

  38. Vedel by mi niekto povedat co je s tymi znamkami za zaklady VHT -letna cast na Hobliku , Kosto ,ci kto vravel ze to budu asi posielat postou, v kazdom pripade nic nemam…. <br> diki za odp

  39. Judasovi!!! <br> Mam Nagevi, z mojho pohladu su to polovicne lezky a tak sa zatial aj spravali… <br> dychaju obstojne, ale skor by som ich pouzival na koniec jary,zaciatok leta(jesen)…

  40. Nazdar. Zvazujem kupu poloviciek Garmont-Nagevi…Nema niekto konkretne skusenosti…Hrozne by mi pomohlo par mozno aj kritickych info o tejto obuvi.Dik vopred

  41. Bea, ponco dostat kupit v kazdej predajni s outdoorovym materialom. V Ziline napr. Alpha sport, Hudy sport. Kupil som tam pred mesiacom ponco zn. Tatonka, cena cca 1.600,- Sk. Ale su aj lacnejsie, no kvalitu nezarucujem…

  42. Bea, ponco dostat kupit v takmer kazdek predajni s outdoorovym materialom. V Ziline napr. Alpha Sport, Hudy sport. Kupil som tam pred mesiacom ponco zn. Tatonka, cena cca 1.600,- Sk.

  43. Caute, chcem ist na tu avizovanu brigadu do Dol. Smokovca 8.7.05 do Tatier, ale az v najhorsom chcem ist vlakom. Nemate niekto miesto v aute, maximalne pre 2 osoby? Eva Cosentinova, vychodzia poloha Belusa, popripade po trase Trencin- Pov. Bystrica.

  44. 2miro – chodnik od Certovice <br> zdravim, <br> neodporuca sa prechod vychodnej casti hrebena NT medzi Certovicou a Priehybou; <br> znackovany chodnik je tazko priechodny az nepriechodny, vratane pristupovych tras z juznej aj severnej strany; <br> zial, neda sa povedat, kedy to bude bezproblemove; <br> blizsie info su aj na <a href="http://www.napant.sk">www.napant.sk</a&gt;

  45. Slavovi! <br> Ja mam tie garmonty co spominas, ale bez GTX. Mne plne vyhovuju na to co s nimi robim, ale neviem na co by si ich chcel ty. Podla mna su dobre na zimnu turistiku, nebudes lutovat ani na alpskych VHT vypravach po ladovcoch. Maju relativne malo svikov, dobru podrazku, daju sa tam dat rychlomacky, fajne sedia na nozke… Videl som ich na nohach mnohym ludom aj v lete, ale na to su podla mojho nazoru trochu moc tvrde. (Ja osobne mam na leto ine) Na seriozne ladove lezenie su zase dost makke, z casu na cas ked dlho stojis na prednych zuboch sa ti moze viac prehnut podrazka a macicka sa odopne. Na vazne zimne veci su lepsie poriadne skelety aj preto ze maju separatnu papucu s ktorou si pekne vlezies do spacaku a rano nemusis natlkat nohu do zmrznutej topanky.No asi tolko a dobre nakup. Zdravi JS

  46. Az tak opatrne nemusis. Klasicke pracie prasky nie su na lano dobre, ale existuju aj pracie prostriedky specialne na lano, dokonca aj s impregnacnym efektom. Skoc si do nejakeho sportoveho specializovaneho na horo materialy a urcite tam nieco najdes. Potom akurat postupuj podla navodu. Vacsinou ho mozes prat aj v pracke a odstredit, len ho potom nesus na slnku alebo na radiatore. Schnut by malo volne v izbovej teplote.

  47. ahojte, chcem sa opytat ci neviete ako to vyzera na hrebeni nizkych tatier? zaujma ma hlavne hreben z kralovej holi – certovica ci sa to da momentalne prejst. <br> dakujem. <br> <br> miro

  48. Aha, takze tzv. donucovacie prostriedky su odpoved na verbalny utok???! <br> Idealne by bolo, keby predpisy boli take, aby na nikoho nebolo treba verbalne utocit. <br> Inac ja sa tiez povazujem za neznaboha. Ale to na veci nic nemeni, a pochybujem ze to bola pravopisna chyba, skor by som to nazval precenenie svojej pozicie. Prajem primeranejsie sebavedomie.

  49. Milan, teda imponuje mi, ako pises Strazca prirody s velkym S. V podstate mam dojem, ze pravopis ovladas (chvilami az moc), takze tato podoba je zrejme obrazom, aky tomu slovu pripisujes, a nie omyl v gramatike (zial). Su ludia, ktori pisali alebo pisu velkym Boh, ini Strana, Otec, Matka atd. Ale Strazca prirody? Mam dojem, ze to myslis ako ‚Ja som Strazca prirody, kto je viac?!’… Tebe by som asi zbytocne pisal, preco vedome porusujem navstevny poriadok Tanapu a spim v spacaku pod skalou alebo pod holym nebom, preco chodim na tury bez horskeho vodcu, atd atd. Tak sa ani nejdem namahat. Ale ze je predmetom kritiky moc nad nami, ktoru zveruju osobam o nic dokonalejsim nez my sami, to sa nedivim. Lebo viem, ako to chodi v policii, ktora je akoze dostatocne kontrolovana, a pritom sa dost bezne stava, ze si zatykany zlomi patu privretim do dvier pri nastupovani do sluzbneho vozidla (nebodaj uz s naramkami na rukach), pripadne ze uz spacifikovany podozrivy pride k zlomenine celuste, lebo proste ked to chlapcov dokola cvicia, tak si chcu aj konecne raz poriadne naozaj udriet, a nedajboh vedia, ze sa to blbo hoji, pripadne nasledky su trvale. Tomu hovorim zakernost, a neverim, ze ked sa to deje aj tam, kde by mali fungovat tzv. brzdne mechanizmy, tak ze sa to nedeje tam, kde ziadne nie su. <br> <br> Peter, myslis, ze dotycni to robia tak, aby zanechali dokazy? Aby to bolo vobec nejako dokazatelne? Neverim, ze si taky naivny.

  50. MP-Sexualneho devianta pozname uz dlhe roky.Ku Katke sa nechoval takto preto ze by sa mu pacila. Dajte mu konecne pokoj lebo si Vas najdeme!!!!! S pozdravom SKOBOVA MAFIA.

  51. Caute vseci. Pred nedavnom sa mi roztrhlo ocelove lanko na jednej z mojich oblubenych stucni. Neviete mi niekto povedat ci je to niekde k dostaniu? Ak nie, to tam potom musim nejako narvat lanko z bicykla… <br> Dik moc. Janko S

  52. Slavka, Zuzka, Dusko a teraz naozaj lutujem, ze som tam na MF s Vami nebola. Zuzka, ja by som si tie fotky rada pozrela. Inak na Stuhlecku bolo tiez nadherne pocasie, super sneh a uzasna snowboardovacka. :o)

  53. Aj ja sa pridavam k Dusanovi. Bolo naozaj super a to pocasie nemalo chybu. <br> A ozaj Dusan nemusis nam vobec dakovat, my sme to urobili s radostou, aspon <br> si mal peknu farbu a otuzovat sa musis najma v zime :-))

  54. zuzana tak sa ozivam kvoli tej bunde, uz je? a chcem aj kuklu z hrubeho polarteku, ak by sa dalo <br> pre fera z …. ked nieco niekto bude chciet odo mna osobne som z dubnice

  55. Amerika bola reakciou na Tvoju vetu &quot;ze popisane spravanie je urcitou formou nasilia na zenach!&quot;. Keby bol MP zhodil chalana, tak je to OK? Opat podotykam, ze danu udalost som nevidel a stanovisko nezaujmem, kym si nezistim viac. Tvoja veta &quot;Ak to opisala realne, tak …&quot; Ta charakterizuje ako cloveka, ktory urci trest za zlocin skor, ako zisti, aky zavazny zlocin sa stal. Ale Ty asi viac zistovat nepotrebujes, vsak? Aj na sude najkor svedcia svedkovia obidvoch stran a potom sa vyriekne ortiel. Katkin pad ma mrzi, stat sa to nemalo ale vobec tymto nechcem obhajovat spravanie MP. Ak mala Katka problemy s MP, bol tam predsa veduci kurzu a v nedelu prisiel aj prezident SVTS. Mohla to povedat jednemu alebo druhemu a riesit to na mieste. Takto tu este asi padne vela emotivnych kravin. Okrem toho som si vsimol, ze v prvej odpovedi MP, sa jej tam (aj ked svojsky) ospravedlnil a Katka to vo svojej druhej &quot;vraj&quot; uz uzatvorila. Tak setrime cas a klavesnice.

  56. s tym surovim sotenim zozadu na lad to z mojho pohladu bolo trosicku inac, ale nema zmysel to rozpisovat, len by ma zaujmalo, ked som milu Katku surovo sotil zozadu, preco som pri tom spadol aj ja (a bol som naspodu)??? asi bolo fakt klzko…

  57. Fero: preco tu spominas Ameriku a zmurkanie, mas dojem, ze to, co absolvovala Katka sa s tym da porovnavat? Keby si bol v jej kozi, alebo este lepsie napriklad jej brat, ako by sa ti to pacilo? Ak to opisala realne, tak ked niekto nahodou rozbije danemu &quot;instruktorovi&quot; papulku, bude to uplne primerane.