Diskusia

Odpovedať Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Príspevky

  1. Ahoj Peter, ak ma oci neklamali, tak by tam mali byt este aj klienti ck bubo. Takze Mattertal bude premeneny na Bratislavu. Pravdepodobne si nebudeme musiet kupovat ani prekladovy slovnik. Niektori clenovia Nihosu si idu vyskusat detvianske tance priamo na Detvu, takze o zabavu bude urcite postarane. A prekvapeni bude urcite dost.

  2. Ak by niekto chcel v lete absolvovat Walliske Alpy v termine od 06.08. 2008- 17.08.2008, nech sa mi ozve na telefon 0911200980, mam tri volne miesta v aute. V tomto termine bude v Zermatte skupina Nitrianskeho horskeho spolku. Predpokladana cena za cestu hore-dole do 3000.

  3. Pre Ondra a inych zaujemcov o kurz na Hobliku. <br> <br> Ondrov napad ohlasit sa je rozumny. Organizator je vzdy rad ked vie proti akej presile bude stat. V pripade ze Kosto nebude reagovat, je zrejme este stale mimo a mozete sa ohlasit napriklad aj mne na adresu <br> j.simon(udenac)zoznam.sk <br> Tesime sa na vas.

  4. fajn, toto som chcel pocut, dakujem. Vystroj mam, len este prilbu si musim pozicat a lano nebudem mat. Ja som sa chcel len ohlasit, pretoze si myslim, ze je dobre, ked aj organizator vie, ze asi kolko ludi sa chysta na kurz 🙂

  5. Hladam partaka na akcu v termine 6.6.-15.6.08 – alpske tojtisicky (ankogel, hochalmspitze, hochfeiler) resp. dolomity (3000+, ferraty 5-6 IUAA), ciele podla pocasia a lok. podmienok.

  6. Hladam zaujemcov, co by sli s nami na ladovcovy kurz (zachrana z trhlin) s privat. vodcom v termine 22.V. (vecer) az 25.V. (vecer) v oblasti Gross Glockner pod Johanisbergom. Odchod z Bratislavy. V pripade zaujmu prosim o urgent. kontakt. (hladame touto cestou, pretoze nam zlyhali nejaki ludia)0907760871

  7. Hladame spolucestovatelov na letny vylet na Kaukaz. V plane su pekne doliny, vrchy a Elbrus. Viza budu zabezpecene, dlzka vyletu cca:20 dni, cesta mikrobusom, cestou naspat zastavka na Kryme. <br> datum 17.6.2008 az 7.7.2008

  8. TRAVERZ NEBUDE. <br> Je na to vela dovodov, ktore pramenia priamo vo fyzikalnej podstate celeho toho napadu. Obzvlast nie ak ta atrakcia ma byt vybudovana s umyslom zrusit ju po 1 tyzdni (museli by do toho ist nemale peniaze). <br> Takze DON T WORRY, BE ….

  9. no konecne sa &quot;dakto&quot; k tomu vyjadril aj z hladiska ochrany prirody (ten dakto je &quot;odidenec&quot; z TANAPu J.Svajda). Dovtedy sa iba vselijakych bulvarnych serveroch navstevnici uzemia s 5.stupnom ochrany vyjadrovali, ze vstupne na pleso malo byt zadarmo.. a ich obabrali, ze museli za show platit )

  10. odkaz pre 1984 a 1985. preco ste sa neozvali na mail, uviedol som ho tam (staci kliknut na to roman). takze <br> sa mi co najskor ozvite na mail , <br> pretoze idem cez ziar n. hronom, najlepsie ked mi tam poslete tel. cislo, ja sa ozvem

  11. Este raz odkaz pre 1980: V podstate ideme tiez z BA, len sa musime ist domov pobalit, no a polovicka je od Levic a ja zo Ziaru. A to by som asi vela chcel, aby si sa s nami krutil po vsetkych krkahajoch…

  12. Zdravym, bol by niekto ochotny, pri ceste na kurz SVTS na Brncalke, vyzdvyhnut dve mile osbky v Ziari nad Hronom? Dobre skutky sa dlhodobo pocitaju… <br> <br> Hlavne odkaz pre 1980: Naco to brat horom, ked sa da aj cez Nitru, ZIAR!!! atd.

  13. No Kroutila Bloudila uz tazko zozenies. <br> Bloudil sa mu vravelo preto ze ak si to nepoznal moc to nepomohlo, je to dost skratene kopia skratiek a vyraze vravo mozme aj vlavo :-))) skor by som doporucil zohnat si Puskasa 12 dielov. Tajne info je vsetkych 12 dielov na CD v pdf. Sikovny oscanovali. Ale nic som nepovedal su na tom autorske prava:-(((. Je to podrobnejsie a ako Kroutil aj ked prve diely stare ale ako monografia stale pouzitelne a zostupovky tam su.

  14. Mam horolezeckeho sprievodcu Kroutila v PC nascenovany, neviem ci je to ten co mate na mysli. Vola sa Vysoke Tatry pro horolezce vydany myslim 1956 ,ma dve casti , ktore sa nazyvaju Vysoke Tatry I. a Vysoke Tatry II. Ked chcete, dajte sa dohromady a preposlem Vam ho mailom. Urcite nie po jednom. Zdarec.

  15. Kto stratil skialpovu lyzu vo Valcianskej doline nech si ju vyzdvihne na tamojsej horskej sluzbe. Ja stale tvrdim ze brzdy na skialpoch rovna sa strata:-( <br> Clovek ide lesom a zbiera lyze:-))

  16. Ahoj. <br> Predam damske skialpove lyziarky SCARPA VENUS. Velkost 4,5 – 5. Kupene boli na jar 2007 a jazdene jednu sezonu. Papuca je ako nova, skelet tiez. <br> Povodna cena 8000,-Sk. Teraz 4500-,Sk. <br> V pripade zaujmu poslem fotky. <br> kontakt: <br> j.simon(zavinac)zoznam.sk <br> 0904/331704

  17. Vazeni a mili ludkovia, aj moje skromne Ja sa pripaja k zazelaniu prijemne stravenych nasledujucich dni v kruhu najblizsich a v novom roku vela dosiahnutych vrcholov na roznych poliach posobnosti :), pevne zdravie a kopec krasnych zazitkov z hor. S pozdravom Robo Urblik

  18. Jeden moj priatel ma prosil, aby som mu dal radu, aky fotoaparat si ma kupit. Vraj Canon 350D, alebo 400D je velmi tazky. Musel som suhlasit. Dostal sa mi do ruk Olympus E400. Bol som prekvapeny nad lahkostou tohto aparatu a tiez nad objektivmi, ktore boli dodavane. Ak budete kupovat fotoaparat a nebude Vas niekto schopny nahovorit na znacku Canon, alebo Nikon, skuste tento aparat

  19. Kedze burza stale nebezi skusim umiestnit inzerat sem. <br> <br> Predam pasy colltex (mix 70:30, modre), dlzka cca 190 cm (sirku neviem z hlavy). Maju asi 3/4 roka a slapalo sa na nich s citom, vzdy na dobrom snehu. Od fungl-novych sa odlisuju len tym ze lepidlo je uz trochu zgubatene (da sa lahko odstranit a naniest nove). V pripade zaujmu mozem poslat foto. <br> Cena 2000 Sk <br> 0904/331704 <br> mail: j.simon(zavinac)zoznam.sk <br> <br> Zaroven darujem lyze HAGAN tour (bez viazania, dierky su vrtane na diamir)

  20. Odkaz pre Erika (1929): Dufam ze to neberies zle, ze sa na diskusii odbavuju dvaja vtaci v podstate na tvoj ucet. Chcem sa ta len opytat, ak si z BA, ci si sem tam vybehnes aj do okolia velkomesta. Lebo ak ano, tak sa mozme niekedy dohodnut a mozme vybehnut spolu. Male Karpaty sice nie su TA3 ani Fa3, ale rozhybat si usedene zadky, teda aspon u mna, to by som bral. A navyse sme tu dvaja stupenci SVTS, okrem teba. A ak jazdis na biku, tak to by bolo uplne najlepsie. Lebo ten moj prisavnik za mnou nejako nevladze. Ale inak ta mam Lucka velmi rad.

  21. for vikim 1914 <br> <br> Som rad ak sa ti pacilo a nevadi mi ze si si to stiahol – ved vlastne kvoli tomu som to vyvesil na web. <br> Len Ta chcem poprosit – ak by si chcel nieco z toho publikovat, odcituj ma v sulade so sucasne platnym standardom ISO 690. <br> Cau, JS

  22. vikim, to cislo v obrazku je tu pre zmatenie robotov, ktori pridavaju do diskusnych for neziaduce spamove prispevky. Povodne to sluzilo ako ochrana, ale ludia, ktori tychto robototov programuju, su tak sikovni,ze sa im podarilo okabatit aj takuto ochranu.Preto ich nechavame citat cislo v obrazku, ktore vsak je ine, ako je nas skutocny ochranny kod… Ten je samozrejme 111

  23. No uz som si precital 1890, vravim niekedy je tu zaujmave citanie:-) Ale zas ak niekto by sa pridal nemam nic proti.Ale zas splnat urcite podmnienky musi nie je to vychadzka na sliezak na pivo:-)))

  24. No MB by som rad v Zime ak nevyjde tak v lete a chcem traverz Col du Midi cez Mt. Maudit a dole cez Bosonsky ladovec. A ked by som isiel v zime tak aj neake to zlyzovanie.

  25. A sakra ani som nevedel ze som taky detektiv oriesok a odhalim JS ako vedca, cital som clanok, zaujmave citanie. AJ som si to stiahol dufam ze ma nebude nahanat <br> urad autorskych prav no za tie roky co pracujem s pruznostou pevnostou, hookovym zakonom ma ani vo sne nenapadlo takto odvodit pad na skale:-)))Cakany skoby co sme kedysi vyrabali sme ratali ale lano nikdy. Aj ked z praktickeho hladiska si myslim ze to moc vyuzitelne nie je a ani to az tak neplati ale to je na vedecku debatu niekedy na chate pri pive. Chlapy s vami normalne fajn vecery ked sa nelezie

  26. Poslusne hlasim ze moja rit sa klzala v trajektorii zelenej znacky dole velkym hangom v spadnici Prostredneho hrotu, resp Zltej steny. Pohyb ustal v blizkosti dna doliny po krkolomnych uhybacich manevroch. <br> Diskutabilne je ci nebol poruseny NP kvoli prekroceniu rychlosti 150 km/h, ale pokial viem, rychlostne obmedzenia nie su v platnej vyhlaske o TANAPe vymedzene. <br> Tvoju pripomienku vediem vo svojej internej evidencii pod oznacenim PK-staznost c. 19872453 a preto v pripade dalsej korespondencie prosim uvadzaj tento referencny udaj. <br> S uctou a pozdravom JS

  27. For fedor 1903 <br> <br> Suhlasit sa da asi len s tym ze pri lezeni sa clovek stretava s rizikom a ze ho berie na seba. <br> Ale prave to co ty nazivas veda robi z tohto krasneho a relativne nebezpecneho sportu nieco co je nebezpecne ovela menej. Myslim si ze ak si clovek spravne osvoji metodiku, vie spravne odhadnut pocasie, svoje sily, terenne a snehove podmienky a dobre pozna pohorie, je lezenie len o trosku riskantnejsie ako gymnastika, hranie futbalu alebo cokolvek ine. <br> Nechcem sa moc rozkeciavat, ale ze tvoj 15m pad dole hlavou do sedaku bez prilby skoncil bez ujmy na zdravi je asi skor dielom priazivej zhody okolnosti a konfiguracie terenu ako dokazom toho ze prsak a prilba na skalke je zbytocnost. Tu vedu okolo toho naozaj robit treba a bude nas dolamanych ovela menej.

  28. Nieco co sa tyka lezenia. V svojich zaciatkoch som casto liezol v stene tak, ze ma predbehli nohy. To znamena, ze som ich mal vyssie ako ruky. Potom nasledoval pad do lana, aby som mohol dalej liest. Ak by som mal len sedak tak by som dopadol ako na str.110. Dufam, ze som si nesplietol stranu. Ak chces na tej stranke su celkom zaujimave informacie o lekarskych informaciach ohladom noh. Ak by si chcel mozem Ti to postupne prelozit. Urcite Ta to zaujme. To video vzniklo asi pred 15 rokmi- povedal mi to Mato Gablik

  29. Peter L.: najviac sa pobavis na tomto: Kosto nevedel, ze za tu sedacku bez hrudaku na preglejke vynadal mne. Typicka ukazka presoblemu presnej formulacie. Pri najblizsej prilezitosti mi za to odlepi instruktorsku nalepku z preukazu… :-)) Ale ak prelepi napr.titulku jedneho znameho slovenskeho horolezeckeho casopisu krizom &quot;cenzurovane&quot; zakazdym, ked na fotke dakto lezie vo (vel)horach v iba sedacke, tak mu ju za tento zasluzny cin aj venujem. Strana 103 prirucky je pravdiva, co narobime. Bez kombinacie sedaku s hrudakom a prilby by sa nemalo ist ani na preglejku. Uvidime, kedy to ludom dojde. treba na to zlomenu chrbticu + rozbitu hlavu, alebo postaci presviedcanie ?

  30. Nazdar horsky vlci, neporadite mi kde by som zohnal mapu Mont Blancu mierka 1:50000 este lepsie 1:25000 ale pozor aby mala siet pre GPS najlepsie WGS 84. <br> Ak niekto vie nech poradi kde kupim pripadne kto ju vydal a z akym oznacenim <br> Vdaka

  31. vsetky osemtisicovky uz nazbieral kde-kto. <br> musis byt v niecom prvy, skus vsetky sedemtisicovky. aj si lepsie zarobis, aj lahsie najdes stanicu, ktora tvoju 300-dielnu reality show odvysiela

  32. TOTAL-HIMALAYAN-EXTREM-Chcem sa pokusit o novy sportovo-unikatny vykon ohladom himalaji,a to zliezt vsetkych 14 osemtisicoviek behom jedneho roka. Hladam televiznu,expedicnu,sponzorsku spolocnost,ktora by sa podujala dokumentovat jedinecnu MOUNTAIN EXTREM REALITY SHOW.Mojou jedinou poziadavkou je financna odmena a to nasledovnym sposobom:ZLEZENIE PRVEJ OSEMTISICOVKY 10 000 SK,KAZDA DALSIA DVOJNASOBOK PREDOSLEJ