Vysoké Tatry: Turistický chodník cez sedlo Prielom opäť otvorili pre verejnosť

Vysoké Tatry 30. septembra (TASR) – Sedlo Prielom vo Vysokých Tatrách je od soboty opätovne otvorené pre návštevníkov. Prechod sedlom je pre turistov bezpečnejší a komfortnejší aj vďaka fixným reťaziam, ktoré sa podarilo v piatok (29. 9.) osadiť spoločne s dobrovoľníkmi. Informovala o tom Správa Tatranského národného parku (TANAP).
„Turistom pripomíname, že na túto trasu sa vzťahuje sezónna uzávera, ktorá sa v Tatranskom národnom parku začína 1. novembra. Dovtedy si môžu užívať jesennú turistiku bez obmedzení,“ uviedla Správa TANAP na svojej webstránke.
Zaisťovanie jedného z najnáročnejších úsekov modro značenej turistickej trasy, ktorá spája Veľkú Studenú a Bielovodskú dolinu, realizovali pracovníci Strediska starostlivosti o turistickú infraštruktúru Správy TANAP s dobrovoľníkmi z turistického klubu Hikemates. Najprv odstránili uvoľnené skaly a na exponovaných miestach zo strany od Zbojníckej chaty postupne osadili aj fixné reťaze, ktoré vyniesli do sedla na svojich chrbtoch. Ich celková dĺžka podľa oznámenia predstavuje 150 metrov, ďalších 30 metrov pribudlo v Prielome už pred niekoľkými týždňami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *