Osud národných parkov visí na vlásku

V národných parkoch trávime veľa času počas našich aktivít. To že tam nie je všetko v poriadku vnímame všetci a určite aj to, že v súčastnosti sú tu snahy niečo s tým urobiť. Ak chcete podporiť navrhované zmeny a nenarazili ste na túto možnosť, ponúkam vám iniciatívu Občianskej iniciatívy My sme les:

Milí priatelia,

nemysleli sme si, že situácia sa tak vyostrí v súvislosti s národnými parkmi.  Ich osud však teraz visí na vlásku.

Prečo? Novela Zákona o ochrane prírody a krajiny by utlmila ťažbu dreva na štátnych pozemkoch v národných parkoch. Teraz jej však Boris Kollár a hnutie Sme rodina bez poriadnych argumentov stiahli podporu. Tesne pred hlasovaním, ktoré malo byť tento alebo budúci týždeň. Ak novela neprejde, národné parky zostanú v správe štátnych podnikov ako Lesy SR, ktoré v nich budú naďalej ťažiť.

Pre národné parky to bude devastačné: už dnes z nich odchádza 75 až 130 kamiónov s drevom denne alebo 20 000 až 30 000 kamiónov ročne – často do zahraničia! Nechávajú za sebou spúšť a zničené ekosystémy. Vedci zo Slovenskej akadémie vied či Univerzity Komenského varujú, že stav je kritický.

Máme však šancu to zastaviť!

Prekladateľ novely Jaromír Šíbl tvrdí, že novela môže prejsť aj bez podpory Kollárových poslancov. Tiež je možnosť, že Kollára nakoniec presvedčí minister Budaj či silné argumenty. Jeden môžeme dať aj my. Podpisy pod petíciou.

Je nás už 40 000 a len v posledných dňoch pribudli tisícky ľudí, ktorí petíciu podpísali! Ak počet podpisov ďalej poriadne stúpne, dáme Borisovi Kollárovi a poslancom najavo, že národné parky si len tak nedáme!

Dajte prosím teraz svoj podpis pod petíciu!

Možnosť podpísať petíciu ako aj ďalšie informácie nájdete tu

 

My sme les – Občianska iniciatíva

Zaslané prostredníctvom
Nadácie Aevis
Rybnická 3951, 06901, Snina

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.