Preskúšanie inštruktorov SVTS

S blížiacim sa koncom roka 2021 sa priblížila aj chvíľa, kedy inštruktorom SVTS skončí platnosť osvedčení. Bohužiaľ, SVTS po zmene zákona o športe už nemá kompetenciu vzdelávať odborníkov v oblasti vysokohorskej turistiky.

Preto som rád, že sme sa dokázali veľmi promptne dohodnúť na spolupráci s Klubom Slovenských turistov, ktorý je čoby národná športová organizácia oprávnený našich inštruktorov preskúšať a platnosť osvedčení predĺžiť na ďalšie 3 roky.

Skúšky sme naplánovali na prvé dva októbrové víkendy, za miesto činu boli zvolené skalné steny Hoblíka vo Višňovskej doline. Zhoršujúca sa epidemiologická situácia vylučovala akékoľvek zhromažďovanie v interiéri, a tak môžme hovoriť o šťastí že príroda bola s nami súcitná. Namiesto klasického sychravého októbrového dažďa bolo počasie ako na objednávku. V zubatom slniečku sme komfortne každého preklepli z teórie, lanovej techniky, improvizovanej záchrany aj prvej pomoci.

Záverom chcem poďakovať našim inštruktorom že sa svedomito pripravili, členom Metodickej komisie SVTS za pomoc pri realizácii akcie a lektorom z Učebno-metodickej komisie KST za ochotu a bezproblémovú spoluprácu.

Posledné roky moc neprajú osobným stretnutiam. Za seba môžem povedať, že vidieť vás po dlhej dobe zase naživo bolo veľmi príjemné a dúfam, že v budúcnosti bude dôvodov aj príležitostí byľku viac.

One comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *