Letný kurz základov VHT a zdokonaľovací kurz VHT s Vysokohorským klubom Trenčín na „Kamenných vrátach“ /18.5.2019 –19.5.2019/

from to
Aktuality Kluby Pozvánky a Novinky VKT

Oznamujeme týmto všetkým záujemcom, že v dňoch 18. 5. 2019  až 19. 5. 2019 sa bude konať na „Kamenných vrátach „ letný kurz VHT a zdokonaľovací kurz VHT. Lezecké steny „Kamenné vráta“ sa nachádzajú v ľahko dostupnej krásnej lokalite neďaleko kúpeľného mesta Trenčianske Teplice a obci Omšenie. Na lezeckej stene „Kamenné vráta“ je spolu vyistených 62 výstupových ciest od tých jednoduchých určených pre začiatočníkov a výcvik až po tie náročné pre kvalitných lezcov. Kurzu sa môžu zúčastniť tak členovia SVTS, ako ja nečlenovia SVTS t.j. všetci , ktorí majú záujem zdokonaliť si svoje vedomosti a poznanie o pôsobení na horách. Člen SVTS obdrží známku o absolvovaní kurzu a nečlenovi bude odovzdané  „Osvedčenie o absolvovaní letného kurzu“ s potvrdením.

Bližšie informácie:

Príchod na námestie pred reštauráciu s pizzeriou v obci Omšenie v sobotu 18.5.2019 max. do 9,00 hod. Pri veľkom parkovisku je i zastávka autobusov. Možnosť dopravy i autobusom s odchodom  z Trenčína o 8,00 hod.

Teoretická časť kurzu sa bude konať v priestoroch miestnej pizzerii. V odpoludňajších hod.  odchod na lezecké steny Kamenné vráta cca ½ hod. , kde sa bude konať po postavení stanového tábora praktická časť kurzu / zlaňovanie, lezenie na skale obtiažnosti 2-3 stupňa UIAA, praktické ukážky záchrany vypadnutého lezca zo steny  a pod. V nedeľu 19.5.2019 pokračovanie praktickej časti kurzu.

Ukončenie kurzu v nedeľu 19.5.2019  cca do 15,00 hod.

Výstroj:

Stan pre dvojicu, karimatka, spacák, vhodná obuv , lezečky/alebo vhodné tenisky/ na lezenie  v skale, prilba, sedací a hrudný úväz, feratový set / kto má/, slučka na spájanie úväzov  cca 1,8 m dlhá, HMS karabína , 2 ks zaisťovacia karabína, zlaňovacia osma  alebo reverso, 2 ks prusík – z toho jeden kratší , 2 ks šité slučky v dĺžke 60 cm , 1 ks šitá slučka v dĺžke  80 cm, lano pre skupinu/ dvojicu/ kto nemá nevadí, stravu na dva dni. Je možnosť využiť i ponuku rôznych druhov pizze a iných minutiek v miestnej pizzerii.

Poplatky za kurz: 

člen SVTS: 10 €,  nečlen 20 €. Platba v hotovosti priamo na kurze. Každý člen SVTS si  prinesie svoj členský preukaz.

Zaslanie záväzných prihlášok v termíne do 10.5.2019  na .

Bližšie informácie budú každému záujemcovi zaslané mailom, prípadne osobne po tel.

Na stretnutie s Vami sa tešia:

Jozef Opatovský, inštruktor VHT, tel.: 0911 311 151,

Luboš Weber inštruktor VHT, tel.: 0905 608  102,

Richard Medzihradský, inštruktor VHT,

Tomáš Sanitra, inštruktor VHT, 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *