Prechod hrebeňom Malej Fatry od 23. 6. 2018

Aktuality Kluby Pozvánky a Novinky ŽIVYK
38-krát do prostredia holí a brál.

Hrebeňom Lúčanskej a Krivánskej Malej Fatry z Kľaku na Veľký Rozsutec.
Otvorenie: v sobotu 23. 6.  2018 na parkovisku vo Fačkovskom sedle o 6:30

Odporúčam spoj (pôjdem ním aj ja) zo žilinskej autobusovej stanice o 5:30 – Fačkovské sedlo 6:20 (spoj Čadca – Nitra) nástupište č. 2.

Trasa:

1. deň sobota: z Fačkovského sedla na Kľak a ďalej hrebeňom Lúčanskej Malej Fatry cez Skalky, sedlo pod Hnilickou Kýčerou (prameň a dáme si obed). Hnilická Kýčera, Oseľná, s. Majbíková a na záver vystúpime na Hornú lúku, kde máme dohodnutý nocľah a večeru v Urbárskej chate.
2. deň nedeľa: z Hornej lúky po hrebeni cez Martinské hole do Strečna (budeme tam okolo obeda, možnosť nákupu v potravinách s nedeľným predajom, resp. občerstviť sa v pohostinstve). Vstupujeme do Krivánskej časti Malej Fatry – Národného parku. Na chate pod Suchým prenocujeme.
3. deň pondelok: má 2 varianty. Suchý, Kriváne, Snilovské sedlo, spoločná trasa. (Voda je priamo na trase medzi Malým Kriváňom a Pekelníkom, a v Snilovskom sedle po krátkom zídení z hrebeňa je reštaurácia).

Ďalej sa rozhodneme podľa počasia a zostavy a chuti účastníkov. Buď dokončíme prechod hrebeňa tento deň, alebo z neho zostúpime a prespíme na chate (pod Chlebom alebo na Grúni podľa obsadenosti). A ďalší deň prechod dokončíme.

Účastníci by mali mať niečo nachodené, prechod má svoju náročnosť. Pre nocľahy v chatách je dobré mať spacák a prezuvky, kto si pribalí karimatku, môže spať pod hviezdami. Účastnícky poplatok nevyberám, treba iba rátať s režijnými nákladmi za nocľahy, resp. stravu na chatách.
Prihlasovať sa netreba, nevyžadujem členstvo v turistickej organizácii stačí prísť na otvorenie prechodu vo Fačkovskom sedle.  Ak ste ale pevne rozhodnutí že prídete, napíšte mi, nech mám predbežnú predstavu o počte…

Na záver pripomeniem, že je dobré zvážiť pripoistenie v horách.
Teším sa na stretnutie!

Juraj Dlábik, organizátor prechodu

Ak niečo nie je jasné, alebo potrebujete doplňujúce informácie, pýtajte sa  .

One comment

  • Miroslava Mladonická

    Pozdravujem Juraja
    veľmi rada by som sa zúčastnila prechodu, ale nijako sa neviem dopraviť na 5,30 do Žiliny.Takže niekedy inokedy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *