Snem SVTS 2018

V piatok 16. 3. sa uskutočnil snem SVTS, ktorý bol prelomový v histórii spolku. Po sedemnástich rokoch skončil vo funkcii prezident Jozef Zábojník. Za jeho funkčné obdobie spolok prešiel úspešnú cestu lemovanú novými členmi, územnými klubmi, inštruktormi, vydarenými akciami, stretnutiami a mnohými organizačnými zmenami, ako sa o tom môžete dočítať v 20-ročenke, ktorá to v stručnosti popisuje. Odovzdáva spolok svojmu nasledovníkovi v stabilný a plnej kondícii.

Nebola to na pohľad dramatická situácia, keď odchádzajúci prezident už nechcel zotrvať vo funkcii a na nového bol iba jeden kandidát. Ale pod povrchom (ako to už býva), tomu predchádzalo mnoho príprav, jednaní a zvažovania, ktoré viedli k tejto logickej, správnej a dobrej voľbe, ktorú ústredie predložilo snemu.

Za nového prezidenta SVTS bol snemom vo verejnej voľbe zvolený Michal Káčerik.

Predstavenie nového prezidenta aj na festivale Vysoké Hory

Ďalej snem volil členov ústredia, kde do funkcií opäť kandidovali Ján Šimon – vedúci Vzdelávacieho zariadenia, Juraj Dlábik – výkonný tajomník a predseda revíznej komisie Ján Krchnavý. Bez protikandidátov boli všetci menovaní znovuzvolení vo verejnej voľbe.

Jedným s posledných rozhodnutí odchádzajúceho prezidenta Jozefa Zábojníka, ktorá je výhradne jeho kompetencia, bolo menovanie nových čestných členov SVTS. Najvyššieho spolkového vyznamenania. Toto ocenenie dostali Peter Kostelanský, Peter Kalenský a Juraj Dlábik ako jeho osobnú vďaku za spoluprácu v uplynulých rokoch.

Prvým rozhodnutím nového prezidenta Michala Káčerika bolo udelenie čestného členstva odchádzajúcemu prezidentovi Jozefovi Zábojníkovi.

Významnú udalosť – ukončenie dlhoročného Jozefovho prezidentovania zrkadlila aj diskusia. Niesla sa v poďakovaniach, vecných aj osobných. Spomienkach na prežité roky, spoločné cesty a inšpirácie mnohých prítomných na sneme. Asi by sa to dalo v krátkosti vystihnúť ako veľké ĎAKUJEME Jozef.

Toto je samozrejme iba stručná informácia o tom najdôležitejšom. Tak ako býva zvykom, dostane v dohľadnom čase každý člen na e-mail kompletnú informáciu z jednania snemu vrátane jeho záverov.

Za Ústredie SVTS Juraj Dlábik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *